Polskie płace w ogonie Europy

DI
opublikowano: 18-11-2014, 11:56

Polska średnia płaca jest wyższa tylko od tej oferowanej w pięciu krajach Unii Europejskiej. Więcej zarabiają m.in. Chorwaci, Słowacy i Grecy.

- Unia Europejska charakteryzuje się znacznym zróżnicowaniem zarobków. Przeciętne miesięczne wynagrodzenia Europejczyków w 2013 roku wahały się od 409 EUR w Bułgarii do 4 663 EUR w Luksemburgu. Poza Luksemburczykami wysokie przeciętne miesięczne wynagrodzenie otrzymywali Duńczycy i Irlandczycy, którzy w 2013 roku zarabiali przeciętnie odpowiednio 4 561 EUR i 3 949 EUR - podaje portal wynagrodzenia.pl, który należy do firmy Sedlak & Sedlak opracowującej Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2014.  

Serwis wynagrodzenia.pl przypomina, że według badania CBOS tylko niespełna połowa Polaków uważa, że ich praca przynosi dobre zarobki.  

- Firm nie stać na podwyżki? To już nieaktualne. Pracownicy są coraz tańsi — stanowią coraz mniejszy udział w kosztach - piszemy we wtorkowym „Pulsie Biznesu”

W 2013 r. średnie miesięczne wynagrodzenie wyniosło u nas 865 EUR. A ile zarabia się w innych krajach UE?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane