Polskie wynalazki docenione w USA

MBE
opublikowano: 01-07-2013, 00:00

11 złotych medali i 5 nagród specjalnych przywieźli polscy wynalazcy z Międzynarodowych Targów Wynalazczości i Innowacji, które zakończyły się 21 czerwca w Pittsburgu w Stanach Zjednoczonych.

Impreza ma długą historię — organizowana jest od 28 lat. Daje wystawcom szansę na promocję produktów na arenie międzynarodowej, a także nawiązanie kontaktów biznesowych z producentami, inwestorami, podmiotami zainteresowanymi współpracą naukową, wdrożeniami czy zakupem licencji nowych technologii i produktów.

W tym roku na targach zaprezentowano ponad 550 wynalazków z 24 krajów świata, w tym 13 wynalazków z Polski. Międzynarodowe jury nagrodziło m.in. Instytut Badawczy Dróg i Mostów za „Inteligentny System Kompleksowej Identyfikacji Pojazdów” (złoty medal i nagroda specjalna) czy spółkę Voice Lab za „Metodę doboru złożoności dyskretnego modelu akustycznego w automatycznych systemach rozpoznawania mowy” (złoty medal).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu