Czytasz dzięki

Pomagamy biznesowi na co dzień

Filip Jaskuła
opublikowano: 31-12-2013, 00:00

Bank Zachodni WBK od lat wspiera i blisko współpracuje z klientami z sektora małych i średnich firm.

Jesteśmy zawsze tam, gdzie są oni — liderzy biznesu, firmy z różnych segmentów i o różnych dochodach. Dlatego nie mogło nas zabraknąć jako partnera rankingu „500 Menedżerów 2013”.

O naszych klientach i ich potrzebach finansowych myślimy cały czas. Są w centrum naszej uwagi. Z myślą o nich stale udoskonalamy ofertę, kierując się przede wszystkim ich oczekiwaniami, prostotą rozwiązań, nowoczesnością i łatwością dostępu do produktów i usług w coraz większej liczbie kanałów kontaktu z bankiem. Mocno stawiamy na internet i bankowość mobilną. Chcemy, by nasi klienci mieli dostęp do usług i produktów, gdziekolwiek są. Biznes wymaga mobilności i my to rozumiemy. Dzisiaj, prawie rok po połączeniu z Kredyt Bankiem, doradcy Banku Zachodniego WBK obsługują klientów w prawie 1000 placówek własnych i partnerskich, ale również kontaktują się z nimi przez nowoczesne kanały dystrybucji. Jednocześnie wiemy, że to właśnie w małych i średnich firmach tkwi siła naszej gospodarki i tym bardziej cieszy nas, że tak wiele z nich nam zaufało.

Dziś współpracujemy i doradzamy prawie 300 tys. firm i ich właścicielom. Obserwując rynek, nie można nie zauważyć, że to właśnie firmy z tego segmentu najmocniej odczuwają efekty każdego kolejnego spowolnienia gospodarczego. Dzieje się tak głównie z powodu spadku popytu, kurczącego się rynku zbytu i wydłużających się terminów płatności. W Banku Zachodnim WBK doskonale to rozumiemy. Dlatego miło nam, że tylko w tym roku zaufało nam kolejne 50 tys. przedsiębiorstw i — co ważne — w ostatnich trzech latach nie zmienialiśmy strategii kredytowej, wspieraliśmy naszych klientów przez rozsądne podejście do ich bieżących wyzwań. Pokazaliśmy również, że nie boimy się, także w trudnych czasach dla gospodarki, nawiązywać współpracy i finansować także tych klientów, z którymi wcześniej nie robiliśmy wspólnie biznesu. W tym roku po raz pierwszy udało się stworzyć również duży program, który jest realną pomocą dla wielu tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw.

Chodzi o Gwarancję De Minimis, która daje bankom większą elastyczność w utrzymaniu bieżącego finansowania klientów, a także powoduje, że banki nie ograniczają akcji kredytowej mimo spowolnienia gospodarczego. Bank Zachodni WBK jest jednym z liderów dystrybucji tych gwarancji. Nasza oferta nie kończy się oczywiście na kredytach. Tylko 2-3 klientów na 10 poszukuje czy też potrzebuje dziś finansowania. Choć ta liczba z roku na rok rośnie, staramy się już dzisiaj myśleć o przyszłych potrzebach klientów i cały czas rozwijamy ofertę produktową, kierując się zawsze zasadami transparentnej ceny i jasnych warunków finansowania. Niebawem, bo na początku przyszłego roku, chcemy zaproponować klientom ciekawą usługę wspierającą tych przedsiębiorców, którzy myślą o eksporcie produktów lub ekspansji na rynki zagraniczne. Serdecznie gratuluję zwycięzcom rankingu i wszystkim firmom, które wzięły udział w tym konkursie. To dla nas wielki zaszczyt towarzyszyć Państwu jako partner w tym wydarzeniu. Bo tak jak Państwo wiemy, czym jest prowadzenie firmy, z jakimi wyzwaniami się to wiąże i jak funkcjonuje rynek, na którym firma się znajduje. Chcemy być i jesteśmy Państwa partnerem w tym rankingu i w codziennym biznesie.

Filip Jaskuła, dyrektor obszaru małych firm w Banku Zachodnim WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Filip Jaskuła

Polecane