Pomoc na starcie jest bezcenna

AT
opublikowano: 08-06-2011, 10:59

Wsparcie można otrzymać z różnych źródeł. Fundusz poręczeniowy pomoże przy kredycie, a inkubator wesprze merytorycznie.

Młodzi ludzie, stawiający pierwsze kroki na rynku pracy, zwykle nie mają wystarczających pieniędzy, aby zrealizować swoje pomysły na biznes.

Banki dość niechętnie udzielają kredytów start-upom, choć nie przed wszystkimi zamykają drzwi. Człowiek z pomysłem na biznes powinien umieć możliwie jasno go opisać — im bardziej skomplikowany jest ten opis, tym mniejsza szansa, że inwestor go zrozumie. Bardzo istotny jest także własny wkład. Zwykle szanse na przychylność banku są wprost proporcjonalne do jego wysokości. Jednak początkujący przedsiębiorca, który złoży w banku dobrze przygotowany biznesplan, ma szansę uzyskać kredyt. Dodatkowo może je zwiększyć, korzystając z poręczenia funduszy poręczeniowych, które wspierają także początkujących przedsiębiorców.

Osoby poniżej 30 roku życia mogą również liczyć na pomoc Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości (AIP), w ramach których mogą prowadzić działalność. Dostają do dyspozycji biuro, usługi administracyjne, porady prawne, usługi księgowe, marketingowe i udział w szkoleniach i konferencjach. Mogą też liczyć na pomoc ekspertów, którzy udzielą porad i wskazówek, także na nawiązanie kontaktów biznesowych, zwiększających szansę na pozyskanie inwestora. AIP prowadzą też projekty, w ramach których można otrzymać pieniądze na start.

Bezpośredniego wsparcia finansowego nie udzielają parki technologiczne czy przemysłowe. Ale taka lokalizacja daje wiele udogodnień i korzyści, co zwiększa szansę na pozyskanie pieniędzy. Poza preferencyjną stawką czynszu w wielu parkach można bezpłatnie skorzystać z doradztwa finansowego, podatkowego, prawnego, środowiskowego, usług szkoleniowych i innych. Większość jest świadczona bezpłatnie.

Działając w ramach parku, nowicjusz korzysta z opieki merytorycznej — zarówno naukowej, jak i biznesowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Pomoc na starcie jest bezcenna