Czytasz dzięki

Pomogą start-upom zabłysnąć w USA

opublikowano: 16-06-2014, 00:00

Linque Solutions, firma stacjonująca w Bostonie, będzie pomagać polskim start-upom w realizacji ich amerykańskiego snu.

Polka, Kaja Kwaśniewska, wspólnie z aniołem biznesu, Adamem de Sola Pool, założyli w Bostonie firmę, z usług której będą mogli skorzystać właściciele start-upów, zamierzający wprowadzić swój biznes na amerykański rynek. Linque Solutions ma im pomagać już na etapie badania rynku, w przygotowaniu strategii wejścia i realizacji ich planów sprzedażowych i marketingowych. Także w pozyskaniu inwestora i kapitału na dalszy rozwój. Firma będzie też organizować w Bostonie spotkania networkingowe. Jej właściciele zapowiadają już cykl eventów pod hasłem „Emerging markets hubs”. Wśród pierwszych klientów Linque Solutions jest fundusz IQ Partners, wprowadzający na globalne rynki spółki ze swojego portfela. Firma pracuje z twórcami aplikacji dla PR- -owców Prowly.com, która niebawem ma być dystrybuowana w skali międzynarodowej.

— W przeciwieństwie do Doliny Krzemowej, Boston nakierowany jest na rozwiązania B2B, zwłaszcza takie dziedziny, jak nauka, healthcare, biotechnologia czy big data. Tutaj istnieje ogromne zaplecze akceleratorów i inkubatorów, np. TechStars, Bold czy Blade — zaznacza Kaja Kwaśniewska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane