POMORSKIE: 1. Na torach o krok przed konkurencją

opublikowano: 28-12-2012, 00:00

Działająca od 1993 r. spółka kierowana przez Marka Erona świadczy usługi transportu drogowego, intermodalnego, spedycji morskiej, logistyki kontraktowej i celne.

Wśród głównych klientów Erontransu są firmy z branż zaawansowanych technologii, papierniczej oraz producenci i dystrybutorzy mebli. Oprócz dużych gabarytów Erontrans obsługuje także segment krajowych i międzynarodowych przesyłek drobnicowych. Dla pomorskiej Gazeli Biznesu numer jeden kompleksowa logistyka to już nie tylko sprawna spedycja, transport i zaplecze logistyczne. W minionym roku Erontrans uruchomił trzy nowe oddziały — we Wrocławiu, Kielcach oraz Bydgoszczy. Spółka postawiła również na rozwiązania intermodalne — w skrócie: kluczowe transporty dla swoich największych klientów wysłała na tory.

— W 2012 r. zainwestowaliśmy w transport intermodalny. Jako jedyny operator logistyczny na krajowym rynku dysponujemy własnymi kontenerami. Oferujemy przewozy nie tylko w ruchu krajowym, ale również międzynarodowym — podkreśla Marek Eron, prezes pomorskiej Gazeli Biznesu. Zapytany, czy to rozwiązanie sprawdza się w biznesie, nie ma wątpliwości.

— Rosnące koszty ubezpieczeń, opłaty drogowe oraz inne opłaty dodatkowe związane z transportem drogowym powodują, że operatorzy tacy jak my szukają alternatywnych możliwości — wyjaśnia szef Erontransu.

Podkreśla, że ta alternatywna forma transportu zyskuje uznanie u dużych klientów ceniących zielone certyfikaty i dbałość o środowisko.

STRATEGIA:

Konkurencyjna jakość usług powinna uławić firmie osiągnięcie korzyści w nadchodzącym kryzysie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Markiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu