Pomorskie Gazele wiedzą, jak budować odporność

opublikowano: 20-01-2016, 22:00

Ranking „PB” Laureaci Gazel Biznesu z Pomorza za największy sukces uznają to, że udało im się przetrwać rynkowe zawirowania

W biznesie trzeba być pracowitym, rzetelnym i konsekwentnym — przekonywały Gazele Biznesu podczas gali w Sopocie. Kto nie trzyma się tej zasady, często znika z rynku.

— Nasza firma powstała w 2008 r., a więc wtedy, gdy na rynku doszło do krachu. Naszym celem było wtedy po prostu przetrwać. Zaczęliśmy szukać nowych wyzwań, w różnych branżach. W końcu znaleźliśmy połączenie usług telekomunikacyjnych z budowlanymi i elektrycznymi. To spowodowało, że nie tylko przetrwaliśmy, ale też ciągle się rozwijamy. Od czterech lat jesteśmy obecni w Niemczech, a od półtora roku w Anglii — mówi Tomasz Dolny, prezes firmy Qualitel.

Grunt to rodzina

Utrudnieniom gospodarczym z powodzeniem stawiła czoła także firma MGB Pompy Instalacje.

— Istniejemy już 25 lat. To duży sukces, bo przetrwaliśmy wszystkie rynkowe zawieje. Uważamy, że bycie firmą rodzinną to ogromna zaleta. Świadczy o tym, że jesteśmy zainteresowani dobrą jakością pracy, rzetelnością i uczciwością w biznesie — przekonują Monika i Grzegorz Banaszak, właściciele firmy MGB Pompy Instalacje. Ich opinię podziela Marek Pestilenz, współwłaściciel rodzinnego przedsiębiorstwa WMW Marek i Wojciech Pestilenz. — Firmy rodzinne w Polsce to podstawa przemysłu. Prowadzę działalność wraz z bratem. Sukces zawdzięczamy ciężkiej pracy, wytrwałości, determinacji, ale też szczęściu. To nasza pierwsza Gazela Biznesu, jednak w ubiegłym roku zostaliśmy wyróżnieni także jako firma rodzinna– mówi Marek Pestilenz.

Trójka liderów

W tym roku w województwie pomorskim nagrodziliśmy 373 przedsiębiorstwa. Pierwsze miejsce zajęła spółka Scandinavian Electric, która projektuje i instaluje tablice rozdzielcze oraz sterowniki elektroniczne dla specjalistycznych jednostek pływających. Na pozycji drugiej uplasowała się Grupa Omida, której spółki specjalizują się w spedycji lądowej, morskiej, a nawet lotniczej. Trzecie miejsce zajęła natomiast Duon Marketing and Trading, która sprzedaje gaz ziemny sieciowy i skroplony przez własną bądź zewnętrzną infrastrukturę B2B. „Puls Biznesu” zorganizował ranking już po raz szesnasty. Jego autorem jest wywiadownia gospodarcza Coface.

Partner strategiczny: PKO Bank Polski

Partnerzy: TAURON Sprzedaż Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej ORLEN Paliwa DPD Polska PWB Eden Springs

Partner Hotelowy: Hotel Reservation Service Poland

Partner Regionalny: Euro-Car

 

NA ZDJĘCIACH:

LIDERZY ZNAD BAŁTYKU: W imieniu Grupy Omida Gazelę Biznesu odebrał Paweł Werno, natomiast firmę Duon Marketing and Trading reprezentowała Małgorzata Zyskowska. [FOT. ŁUKASZ GŁOWALA]

LICZY SIĘ ZAŁOGA: Gazelę Biznesu otrzymujemy po raz drugi. Sukces zawdzięczamy pracownikom. To dzięki nim jesteśmy w stanie systematycznie się rozwijać. Niebawem otworzymy oddział we Wrocławiu — mówi Tomasz Ostaszewski, prezes firmy Monolit IT (na zdjęciu z żoną).

RODZINNA WYGRANA: Firmę prowadzę razem z bratem. Sukces zawdzięczamy ciężkiej pracy, wytrwałości, determinacji, ale też szczęściu — mówi Marek Pestilenz, współwłaściciel firmy WMW Marek i Wojciech Pestilenz (na zdjęciu z żoną).

W DOBRYM TOWARZYSTWIE: W sopockim hotelu Sheraton na gali spotkało się ok. 350 laureatów Gazel Biznesu i ich gości.

PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM: Najważniejsze to mieć satysfakcję z tego, co się robi. Bez tego nie da się utrzymać na rynku. Lepiej zmienić branżę — mówi Tomasz Dolny, prezes Qualitela (na zdjęciu z Agnieszką Kuc, kierownikiem projektu w tej firmie).

ROZWAGA POPŁACA: Aby utrzymać się na rynku, trzeba być bardzo wytrwałym, nie zrażać się. Chcielibyśmy się rozwijać systematycznie, nie skokowo. To gwarantuje większą stabilność i pewność — mówią Monika i Grzegorz Banaszak, właściciele firmy MGB Pompy Instalacje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu