Pomorze inwestuje w sektor ICT

opublikowano: 14-11-2012, 00:00

Interizon, czyli Pomorski Klaster ICT, wesprze projekt Gdańskiego Parku Naukowo- -Technologicznego i zaopiekuje się start-upowcami z branży.

ZaPARKuj swój pomysł na biznes w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym — tak instytucja zachęca studentów i absolwentów planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oraz osoby, które chciałyby reaktywować firmę, do udziału w projekcie „ICT Start-up — generowanie innowacyjnych przedsiębiorstw”. Poszukiwane są ciekawe koncepty na biznes z szeroko rozumianego sektora ICT, czyli technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych. Projekt realizowany jest we współpracy z Interizon — Pomorskim Klastrem ICT, który najlepszych planuje wcielić w swoje szeregi.

Projekt realizowany jest z pieniędzy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania „Wspieranie Regionalnych Procesów Proinnowacyjnych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-13. Zgodnie z przyjętymi założeniami, ma zainicjować powstanie minimum 16 przedsiębiorstw, ale organizatorzy liczą, że uda się podbić tę pulę, nawet o kilka. Promocja i rekrutacja już ruszyły. Cały projekt będzie realizowany do 30 września 2014 r. Nabór ma być prowadzony w trybie konkursowym.

W pierwszej kolejności każdy z uczestników przejdzie przez ocenę kompetencji prowadzenia własnej działalności gospodarczej i rynkowej zasadności zgłoszonego konceptu. Potem najlepsi wezmą udział w cyklu szkoleń i warsztatów z zakresu prowadzenia innowacyjnych projektów biznesowych — wiedzą i doświadczeniem podzielą się z nimi m.in. firmy działające w klastrze.

Młodzi przedsiębiorcy będą też mogli liczyć na doradztwo przy tworzeniu profesjonalnego biznesplanu i wsparcie przy zakładaniu firmy, zyskają też opiekę mentorów na wczesnym etapie swojej działalności. Na czas realizacji projektu do ich dyspozycji zostanie nieodpłatnie oddana co-workingowa przestrzeń biurowa (powierzchnia typu openpace) w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

— Sylwia Rogoża z Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego mówi, że projekt „ICT Start-up” ma jeszcze jedno zadanie. Przyjęty model współpracy z Pomorskim Klastrem ICT zakłada wypracowanie sieci biznesowych powiązań pomiędzy start-upami a firmami zrzeszonymi w jego obrębie, z korzyścią dla obu stron. Jak? Firmy mogłyby współdziałać na wielu polach: realizować wspólne projekty biznesowe, poprzez wymianę zleceń czy wspólne angażowanie się w projekty z zakresu badań i rozwoju. Co istotne, młodzi przedsiębiorcy zostaną zaproszeni do grona członków Interizonu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Pomorze inwestuje w sektor ICT