Pomorze Zachodnie: 23 mln zł na B+R

opublikowano: 25-02-2018, 22:00

Nie tylko przedstawiciele małego biznesu, ale również duzi gracze, którzy chcą rozwijać w swoich firmach działy badawczo-rozwojowe, mogą powalczyć o dotacje.

Do podziału między wnioskodawców w ramach działania 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego jest 22,6 mln zł. Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć unijne wsparcie m.in. na zakup aparatury i sprzętu niezbędnego do prowadzenia prac badawczych. Premiowane będą projekty, które wpisują się w obszar inteligentnych specjalizacji Pomorza Zachodniego. Chodzi m.in. o wielkogabarytowe konstrukcje wodne i lądowe, zaawansowane wyroby metalowe, produkty drzewno-meblarskie, opakowania przyjazne środowisku oraz nowoczesne przetwórstwo rolno-spożywcze. Przedsiębiorcy mogą liczyć na maksymalne dofinansowanie projektu w wysokości 5 mln zł. Natomiast minimalny wkład własny, jaki muszą wnieść mikro- i małe firmy, to 45 proc. wydatków kwalifikowanych przedsięwzięcia. Dla średnich i dużych przedsiębiorstw będzie to odpowiednio: 55 proc. i 65 proc. Wnioski o unijne wsparcie należy przesyłać na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na lipiec. [DZ]

WAŻNA DATA:

2.03 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 1.2 RPO WZP.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.rpo.wzp.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu