Ponad 120 mld zł w funduszach emerytalnych

05-02-2007, 13:26

W styczniu aktywa otwartych funduszy emerytalnych (OFE) wzrosły o 4,2 proc. do ponad 121,5 mld zł - poinformowały w poniedziałek Analizy Online.

W styczniu aktywa otwartych funduszy emerytalnych (OFE) wzrosły o 4,2 proc. do ponad 121,5 mld zł - poinformowały w poniedziałek Analizy Online.

Poprzedni tak szybki wzrost miał miejsce w lipcu ubiegłego roku.

"Podobnie jak teraz tak i wtedy, głównym czynnikiem zwiększającym wartość zarządzanych środków były wzrosty cen akcji notowanych na warszawskiej giełdzie. Według naszych obliczeń, w styczniu aż 85 proc. wzrostu było pochodną dobrych wyników zarządzania" - napisali analitycy.

Pozostałe 15 proc. wzrostu aktywów to efekt składki przekazywanej przez ZUS, który przesłał do OFE w styczniu 1,6 mld zł, czyli o 30 proc. więcej niż w styczniu ub.r. W tej kwocie 214 mln zł stanowiły obligacje, przekazywane na spłatę zaległości.

Najszybszy wzrost aktywów, o 4,7 proc., odnotował OFE DOM. Najwolniej rosły środki zarządzane przez najmniejszy fundusz na rynku - OFE Polsat.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ponad 120 mld zł w funduszach emerytalnych