Ponad 2,2 mld zł dla HB Reavis

opublikowano: 07-02-2023, 14:53
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Spółka zrefinansowała budowę warszawskiego kompleksu Varso Place kredytem w wysokości 475 mln EUR.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • które banki refinansowały inwestycje HB Reavisa
  • czym charakteryzuje się kompleks Varso Place

Budowa Varso Place zakończyła się w 2022 r. To największa tego typu transakcja w historii rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Europejski top:
Europejski top:
Wchodzący w skład kompleksu Varso Place wieżowiec Varso Tower jest najwyższym budynkiem w Polsce i w Unii Europejskiej.

Kompleks tworzą trzy budynki o łącznej powierzchni 144 tys. m kw. Znajdują się w nich biura, hotel, centrum innowacji oraz lokale usługowe. Inwestycję wyróżnia 310-metrowy wieżowiec Varso Tower, zaprojektowany przez pracownię Foster + Partners.

W skład konsorcjum, które refinansowało przedsięwzięcie HB Reavisa, wchodzą: Santander Bank Polska — 165 mln EUR, Bank Pekao — 85 mln EUR oraz Helaba — 125 mln EUR i Berlin Hyp — 100 mln EUR.

Zarząd HB Reavisa informuje, że spółka szykuje się do uruchomienia nowych budów w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Choć nie ujawnia jeszcze ich szczegółów, zapewnia, że będą to „pierwszorzędne inwestycje i punkt odniesienia na rynku pod względem jakości, rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju i portfolio najemców”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane