Ponad 30 chętnych do zarządu agencji

MAG
07-05-2009, 00:00

Byli prezesi LOT czy PARP są wymieniani jako chętni do zarządu agencji inwestycji. Spore szanse mają jego obecni członkowie.

Byli prezesi LOT czy PARP są wymieniani jako chętni do zarządu agencji inwestycji. Spore szanse mają jego obecni członkowie.

Wczoraj po południu w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ) było już ponad 30 ofert od kandydatów na członków zarządu, dowiedział się "PB". Zgłoszeń może być jeszcze więcej, bo choć termin ich składania minął wczoraj, liczą się także te wysłane pocztą. Otwarcie ofert w najbliższą środę, rozmowy z kandydatami odbędą się 19 maja (na stanowisko prezesa) oraz 26 i 28 maja (na stanowiska dwóch wiceprezesów).

Od Sasa, do Lasa

Podobno ubiegają się o stanowisko bardzo interesujące osoby. To m.in. Dariusz Nowak, były prezes LOT, Danuta Jabłońska, była prezes PARP, pracownicy MSZ (w tym Piotr Ciećwierz, były szef rady nadzorczej PAIIZ, czy Marek Łyżwa, radca w polskiej ambasadzie w Pekinie), czy były wysokiej rangi pracownik Warty. Do konkursu nie stanęli natomiast byli wiceprezesi agencji: Marcin Kaszuba, dziś ekspert Ernst Young, oraz Wojciech Szelągowski, który obecnie zajmuje się doradztwem inwestycyjnym.

Teoria spiskowa

— Może pojawić się sporo przypadkowych osób, zwłaszcza na stanowisko prezesa, bo tu warunki są bardzo ogólne. Wymagane jest pięć lat na kierowniczym stanowisku — wystarczy, że ktoś miał przez pięć lat swoją firmę. Najostrzejsze warunki są na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych i współpracy regionalnej. Tak się dziwnie składa, że jak ulał spełnia je obecny wiceprezes Robert Kwiatkowski — twierdzi jeden z rozmówców "PB".

— Prezesem zostanie Sławomir Majman — dodaje inny.

Sławomir Majman jest dziś wiceprezesem agencji odpowiedzialnym za promocję gospodarczą i inwestycje zagraniczne.

— Złożę ofertę — zapowiedział wczoraj wiceprezes.

Niedawno z pracy w agencji zrezygnowało dwóch członków zarządu. Wymówienia złożyli prezes Paweł Wojciechowski, który został wiceministrem spraw zagranicznych, oraz Paweł Stelmaszczyk, który dziś pracuje w Komisji Europejskiej

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ponad 30 chętnych do zarządu agencji