Ponad 40 proc. pracowników AmEx chce pracować zdalnie

PM, Bloomberg
opublikowano: 08-03-2022, 16:54

We wtorek firma American Express poinformowała, że ponad 40 proc. jej amerykańskich pracowników zdecydowało się na pracę zdalną w pełnym wymiarze godzin. Przed pandemią było ich około 20 proc.

Fot. Patrick T. Fallon/Bloomberg

AmEx jest jedną z niewielu firm z sektora finansowego, która zdecydowała się pozwolić swoim pracownikom na pełny wymiar pracy zdalnej – większość firm w USA zadeklarowała wprowadzenie systemu hybrydowego.

W odpowiedzi na tę decyzje ponad 40 proc. z 22 tys. pracowników amerykańskich oddziałów AmEx poinformowało swojego pracodawcę, że decyduje się na pracę zdalną w pełnym wymiarze czasowym.

– Widzimy wzrost zainteresowania pracą hybrydową oraz zdalną. Staramy się więc przystosować do tej sytuacji i modernizujemy nasze biura tak, aby ułatwiać współpracę osobom pracującym stacjonarnie z osobami wypełniającymi swoje obowiązki z domu – powiedział dyrektor generalny American Express, Steve Squeri.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane