Poncyljusz został piątym wiceministrem gospodarki

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-03-2006, 16:34

Poseł Paweł Poncyljusz (PiS) odebrał we wtorek z rąk ministra gospodarki Piotra Woźniaka nominacje nasekretarza stanu w tym resorcie. Poncyljusz został piątym wiceministrem gospodarki.

Poseł Paweł Poncyljusz (PiS) odebrał we wtorek z rąk ministra gospodarki Piotra Woźniaka nominacje nasekretarza stanu w tym resorcie. Poncyljusz został piątym wiceministrem gospodarki.

    O planowej nominacji Poncyljusza na wiceministra gospodarki napisała w poniedziałek "Gazeta Wyborcza". Pierwszy jednak informował o tym już w piątek 3 marca portal Pulsu Biznesu, link TUTAJ.

    Jak powiedział we wtorek PAP Poncyljusz, w ministerstwie będzie zajmował się offsetem, znoszeniem barier dla przedsiębiorców, programami restrukturyzacji w kilkunastu sektorach oraz "ogólnie rozumianymi sprawami Śląska".

    Jak powiedział Paweł Poncyljusz, decyzja by zajmował się jako wiceminister sprawami Śląska, jest osobistą decyzją premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

    "Premier uznał, że potrzebny jest ktoś, kto szczególnie zajmie się Śląskiem i najlepiej, by nie był to ktoś, kto jest związany ze Śląskiem" - powiedział PAP .

    Nowy wiceminister dodał, że zdaje sobie sprawę, iż fakt że jest Warszawiakiem, z jednej strony może mu przeszkadzać w kontaktach ze Śląskiem, ale z drugiej ma nadzieję, że dzięki temu będzie mu łatwiej zobaczyć "problemy Śląska w skali makro".

    Paweł Poncyljusz ma 37 lat, wykształcenie ekonomiczne (średnie policealne), był posłem Prawa i Sprawiedliwości IV kadencji. W obecnej kadencji Sejmu jest członkiem sejmowej Komisji Infrastruktury oraz zastępcą przewodniczącego Komisji Skarbu Państwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane