POPR-FT i MSP poprą wypłatę dywidendy przez TPSA za 2000

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Wrocław Spółka Akcyjna
opublikowano: 05-09-2001, 17:20

Depesza poprawiona za sprawą wyjaśnień prezesa zarządu TPSA. Pierwszy paragraf powinien brzmieć :

"Konsorcjum na czele z France Telecom (FT) i ministerstwo skarbu państwa poprą wypłatę dywidendy przez TPSA za 2000 rok, z której 150 milionów złotych trafi do skarbu państwa, powiedziała na środowej konferencji prasowej minister skarbu Aldona Kamela-Sowińska.

a nie:

"Konsorcjum na czele z France Telecom (FT) i ministerstwo skarbu państwa poprą wypłatę dywidendy przez TPSA za 2000 rok w wysokości 150 milionów złotych na najbliższym walnym spółki, powiedziała na środowej konferencji prasowej minister skarbu Aldona Kamela-Sowińska."

Poniżej wersja poprawiona:

WARSZAWA (Reuters) - Konsorcjum na czele z France Telecom (FT) i ministerstwo skarbu państwa poprą wypłatę dywidendy przez TPSA za 2000 rok w wysokości 450 milionów złotych, z której 150 milionów złotych trafi do skarbu państwa powiedziała na środowej konferencji prasowej minister skarbu Aldona Kamela-Sowińską.

"Wniosek na WZA będzie dotyczył wypłaty dywidendy w wysokości 25 procent zysku, czyli około 450 milionów złotych" - powiedział Karol Miłkowski, dyrektor departamentu spółek strategicznych w Ministerstwie Skarbu Państwa.

MSP zdecydowało się sprzedać 12,5 procentr akcji TPSA płacąc za ten pakiet 3,5 miliarda złotych.

"Ustaliliśmy z inwestorem strategicznym sprawę dotyczacą podziału dywidendy. MSP złoży wniosek o zwołanie NWZA, a konsorcjum wniosek o podziale dywidendy poprze. Jest to około 150 milionów złotych bezpośrednich dochodów do budżetu" - powiedziała minister skarbu Aldona Kamela-Sowińską.

W lipcu NWZA TPSA odrzuciło wniosek MSP o wypłatę dywidendy z zysku TPSA w wysokości 0,32 złotych na akcję, czyli 448 milionów złotych.

((Paweł Florkiewicz, Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780,warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Wrocław Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / POPR-FT i MSP poprą wypłatę dywidendy przez TPSA za 2000