Poprawa nastrojów na Wall Street

opublikowano: 15-01-2019, 22:08

Mimo rozczarowujących wyników dwóch dużych i istotnych dla rynku banków, wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła solidne wzrosty indeksów.

Do zakupu akcji inwestorów zachęcały nadzieję związane z większą stymulacją przeciwdziałającej nadmiernemu spowolnieniu chińskiej gospodarki. W segmencie spółek technologicznych, które przewodziły wzrostom, impulsem do podbijania wycen była informacja o podniesieniu cen abonentów w USA przez koncern Netflix. To pierwsza podwyżka od 2017 r., która – patrząc przez pryzmat zachowania inwestorów – daje im nadzieję na wyższe przychody streamingowego giganta.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Dane makro jakie zostały opublikowane we wtorek raczej nie dawały atutów stronie popytowej, gdyż miały rozczarowujący wydźwięk. Indeks śledzący ceny producentów w Stanach Zjednoczonych spadł w grudniu o 0,2 proc. przy prognozie o połowę niższej. Z kolei wskaźnik produkcyjny NY Empire State, obrazujący koniunkturę gospodarczą w regionie największego amerykańskiego miasta spadł do 3,9 pkt w styczniu wobec 10 pkt. w grudniu i oczekiwań na poziomie 12 pkt.

Rozczarowały też wyniki kwartalne banków JPMorgan i Wells Fargo. W przypadku tego pierwszego, największego amerykańskiego rynku zysk w czwartym kwartale okazał się niższy niż oczekiwano. Z kolei Wells Fargo zadowolił zyskiem, ale nie zdołał zaspokoić apetytów odnośnie poziomu zrealizowanych przychodów. W obu przypadkach rynek zareagował spadkami cen akcji.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,65 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 1,07 proc. zaś technologiczny Nasdaq wzmacniał się o 0,71 proc.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu