Poprawa się sytuacja na rynku pieniężnym

opublikowano: 19-12-2007, 20:05

Spadają koszty krótkoterminowych pożyczek międzybankowych w Europie. To skutek ostatnich działań banków centralnych, w tym Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii.

Oprocentowanie trzymiesięcznych pożyczek międzybankowych, Euribor, spadł o 7 pkt. bazowych do 4,81 proc. To jego najniższa wartość od 30 listopada, poinformowała Federacja Banków Europejskich. Oprocentowanie trzymiesięcznych pożyczek w funtach spadło o 18 pkt. bazowych, do 6,21 proc. i jest najniższe od czterech miesięcy, poinformowało Stowarzyszenie Banków Brytyjskich.

Załamanie amerykańskiego rynku kredytowego spowodowało gwałtowny wzrost oprocentowania pożyczek udzielanych sobie przez banki, co spowodowało znaczne utrudnienie ich działalności. W ubiegłym tygodniu Euribor osiągnął 4,95 proc., największą wartość od siedmiu lat. 31 lipca jego wartość wynosiła 4,26 proc.
MD, Bloomberg  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane