Poprawia się sytuacja na rynku pracy w Niemczech

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 29-07-2021, 11:24

Do 5,7 proc. spadła w lipcu wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w niemieckiej gospodarce potwierdzając pozytywne trendy po złagodzeniu obostrzeń wynikających z pandemii Covid-19, informuje Reuters.

fot. Bloomberg

Dane Urzędu Pracy wskazują, że w lipcu liczba osób bez pracy zmniejszyła się o 91 tys. do poziomu 2,598 mln. Odczyt okazał się lepszy od mediany prognoz, która zakładała spadek rzędu 28 tys.

Bezrobocie i niepełne zatrudnienie nadal mocno spadają od początku wakacji, zaś firmy coraz częściej poszukują nowych pracowników – powiedział Detlef Scheele, kierujący Urzędem Pracy.

Zagrożeniem dla tego optymistycznego trendu jest jednak ponowny wzrost liczby infekcji, za co odpowiada w dużej mierze wariant delta koronawirusa. Odnotowywana od początku lipca zwyżka przypadków Covid-19 nastąpiła po ponad dwóch miesiącach zmniejszającej się liczby przypadków. Do tej pory około 60 proc. z 83 mln populacji Niemiec otrzymało pierwszą dawkę szczepionki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane