Popyt na benzynę w USA nadal nie słabnie

Marek Druś
30-04-2001, 14:50

Znaczne prawdopodobieństwo utrzymania się niskiego poziomu zapasów benzyny w USA wpłynęło na podniesienie po raz kolejny ceny ropy na światowych giełdach.

We wtorek Amerykański Instytut Paliw poda poziom zapasów benzyny w USA. Rynek oczekuje, że podobnie jak w zeszłym tygodniu okaże się, że są one mniejsze od zeszłorocznych. Taka sytuacja może doprowadzić, w kontekście zbliżającego się sezonu wakacyjnego, do kolejnych znacznych zwyżek cen benzyny na najbardziej chłonnym rynku świata.

Amerykańskie rafinerie pracują „pełną parą”. Mimo to poziom zapasów benzyny, zdaniem analityków, nie zwiększył się znacznie.

Kontrakty terminowe na benzynę na giełdach towarowych w Stanach Zjednoczonych, drugi dzień z rzędu osiągnęły rekordowy poziom. Jak doniosła agencja Bloomberg, wiele europejskich firm paliwowych uruchomiło dostawy do USA, korzystając z dość wyraźnej różnicy ceny benzyny na obu rynkach.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Popyt na benzynę w USA nadal nie słabnie