Czytasz dzięki

Popyt przeważył na Wall Street

opublikowano: 22-06-2020, 22:17

Od wzrostów zaczął się nowy tydzień na amerykańskich giełdach. W przypadku rynku Nasdaq ustanowiony został nowy rekord.

Ale skala wzrostów w porównaniu do wahań z ostatnich dni była dosyć wyważona. Otwarcie sesji wypadło w czerwonych odcieniach, jednak wraz z upływającymi godzinami inicjatywę zaczęła przejmować strona popytowa.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

W efekcie na finiszu notowań indeks największych spółek Dow Jones IA rósł o 0,59 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o 0,65 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 1,11 proc. wpinając się na nowy historyczny szczyt.

Inwestorzy za bardzo nie chcieli angażować się w akcje mając na uwadze obawy związane z nowa falą pandemii po obserwowanym wzroście nowych infekcji Covid-19. Ich uwaga w poniedziałek mocniej zwracała się w stronę aktywów uważanych za tzw. bezpieczne przystanie, jak w przypadku złota. Jego wycena wspięła się do najwyższego poziomu od połowy kwietnia. 

Drożały amerykańskie obligacje, a rentowność benchmarkowych 10-latek spadła do tygodniowego minimum. 

Zwyżka na rynku akcji miała wybiórczy charakter i dotyczyła wąskiego wycinka, choć mającego w indeksach spory udział. Spośród 11-tu głównych branż tworzących wskaźnik S&P500 rosły jedynie cztery, pięć. 

Akcje Microsoft i Apple zyskały podczas poniedziałkowej sesji po ponad 2 proc. W górę szły też m.in. Amazon, Facebook i Netflix.

Znów mocna przecena ujawniła się na udziałach linii lotniczych. Podaż implikowana była informacjami  o próbie pozyskania dodatkowego finansowania przez American Airlines. W grę wchodzić ma sprzedaż akcji i obligacji zamiennych o wartości 3,5 mld USD. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane