Popyt znów przeważał na Wall Street

opublikowano: 04-10-2013, 22:08

Po dwóch kolejny spadkowych dniach, zakończenie tygodnia na amerykańskich giełdach miało zdecydowanie bardziej optymistyczny przebieg.

 Początkowe wahanie i niezdecydowanie inwestorów szybko zostało zastąpione przez rosnącą chęć kupowania akcji, co w efekcie zaowocowało wzrostem indeksów i zielonymi ich kolorami na na finiszu sesji.

Ostatecznie indeks DJ IA wzrósł o 0,51 proc. Wskaźnik S&P500 zyskał 0,71 proc. zaś Nasdaq podskoczył o 0,89 proc.

Ze względu na trwający government shutdown, przełożona została publikacja ważnych danych z rynku pracy, który jest jednym z indykatorów sytuacji panującej w całej gospodarce. Uwaga handlujących skupiała się więc przede wszystkim na spółkach.
Ponownie wzięciem cieszyły się akcje Facebooka. Tym razem wzrost kursu wywołała informacja operatora najpopularniejszego serwisu społecznościowego, że sprzedaje miejsca reklamowe w Instagramie. To pierwszy krok do zarabiania pieniędzy z największej w historii Facebooka akwizycji.

W górę szły też notowania akcji Delta Airlines. Momentami kurs zwyżkował o ponad 3 proc. To była już dziewiąta z ostatnich dziesięciu wzrostowa sesja na tym walorze, co jest nowym rekordem. Inwestorów ucieszyły słowa Richarda Andersona, dyrektora generalnego spółki, który stwierdził, że przewoźnik powinien mieć najniższe koszty paliwa w całej branży w III kw.

W słabych nastrojach kończyli za to tydzień akcjonariusze Union Pacific. Operator drogowy powiedział, że oczekuje iż zysk w III kw. wyniesie 2,45 do 2,48 USD na akcję podczas gdy średnia prognoz analityków to 2,56 USD. Z kolei zysk operacyjny ma wzrosnąć o 4,5 proc. przy 7-proc. spodziewanych przez analityków.

W skali tygodnia DJ IA stracił 1,2 proc. S&P500 spadł o 0,1 proc. zaś Nasdaq wzrósł o 0,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane