Popytowe nastroje przed dzwonkiem w USA

PAL, MarketWatch
opublikowano: 01-04-2011, 14:28

Wykresy futuresów na główne indeksy amerykańskie rysowane są w piątek na zielono. Kontrakty na trzy główne indeksy rosną zgodnie po ok. 0,4-0,5 proc. przed dzwonkiem.

Po godz. 14. na rynek napłynęła informacja, że agencja Standard&Poors obniżyła rating Irlandii do BBB-plus. Na nastrojach mogą też zaważyć informacje z amerykańskiego rynku pracy, których publikację zapowiedziano na godz. 14.30. Tymczasem inwestorzy śledzą w handlu elektronicznym info ze spółek.

Jedną z ważniejszych wiadomości dnia jest oferta Nasdaq OMX oraz IntercontinentalExchange na zakup NYSE Euronext. Giełdy zaproponowały dziś 42,5 USD w gotówce za papier, czyli ok. 11,3 mld USD. Propozycja zawiera 19-proc. premię w stosunku do oferty złożonej przez Deutsche Boerse. Po ujawnieniu tej informacji akcje DB potaniały o 3 proc. na parkiecie niemieckim, zaś papiery Nasdaq OMX oraz IntercontinentalExchange zostały przecenione zgodnie o ponad 2 proc. Zainteresowaniem kupujących cieszyły się natomiast akcje NYSE Euronext, które podrożały o ponad 11 proc.

Warto śledzić dziś akcje spółek lotniczych. Analitycy J.P. Morgana spodziewają się 11-proc. poprawy wyników przedstawicieli sektora w br. W handlu przedsesyjnym drożeją o ponad 2 proc. akcje US Airways, United Continental Holdings oraz Delta Air Lines.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu