Porsche może wjechać na giełdę

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 21-10-2021, 14:53

Akcje koncernu Porsche mogą trafić na giełdę. Upublicznienie luksusowej marki, która znajduje się w portfolio Volkswagena to jedna z opcji rozważanych przez właścicieli, donosi Reuters.

Fot. Marlene Bitzer/Pixabay

Powołując się na informacje zamieszone przez jeden z niemieckich magazynów, agencja napisała, że wśród doradców pracujących nad ewentualnym IPO (pierwotną ofertą publiczną) są bank inwestycyjny Goldman Sachs i kancelaria prawna Freshfields.

O wejściu Porsche na giełdę spekuluje się już od kilku miesięcy. Pod koniec maja Reuters informował, że rodziny Porsche i Piech, które kontrolują największego akcjonariusza Porsche SE, są gotowe przejąć bezpośrednie udziały w Porsche AG, jeśli producent luksusowych samochodów zostanie wprowadzony na parkiet. W połowie 2021 r. obie rodziny posiadały wszystkie akcje zwykłe Porsche Automobil Holding SE, który posiada ponad połowę praw głosu oraz 31,4 proc. udziałów w Volkswagenie.

Wstępne szacunki, z początku br., określały wartość spółki Porsche na 45 do 90 mld EUR wobec ówczesnej wyceny grupy Volkswagen na poziomie 135 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane