Porsche taycan na ostatniej prostej

ŁO
opublikowano: 28-03-2019, 15:44

Niemiecki producent jest w ostatniej fazie testów elektrycznego modelu taycan, który wkrótce trafi do seryjnej produkcji.

Taycan ma być przełomowym modelem w historii Porsche, bo jego zadaniem jest wprowadzenie marki w erę elektrycznej motoryzacji. Samochód jest testowany w różnych zakątkach świata.

Zobacz więcej

Porsche taycan w trakcie testów

ARC

Kilka kilometrów od koła podbiegunowego Porsche sprawdza potencjał auta podczas jazdy na śniegu i lodzie. Na półkuli południowej inżynierowie wykorzystują lato do jazdy w wysokich temperaturach. Taycan testowany jest ponadto w Afryce Południowej i Dubaju. Chodzi zresztą nie tylko o poddanie sprawdzianom samego pojazdu, ale przede wszystkim o sprawdzenie ładowania i wytrzymałości akumulatorów w ekstremalnych warunkach.  

- Pokonamy około 6 mln kilometrów na całym świecie zanim taycan zostanie wprowadzony na rynek pod koniec roku - mówi Stefan Weckbach, menedżer odpowiedzialny za rozwój modelu. 

W składzie zespołu pracującego nad rozwojem taycana jest około tysiąca kierowców testowych, techników i inżynierów.  

Porsche pokaże swoje sportowe, elektryczne auto we wrześniu, a pod koniec roku trafi ono do sprzedaży. Producent zebrał do tej pory ponad 20 tys. wstępnych zamówień. Klienci wpłacili już zaliczki.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy