Porsche wyprodukuje więcej taycanów

opublikowano: 08-03-2019, 12:24

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia, że Porsche, niemiecki producent luksusowych samochodów sportowych zwiększy produkcję modelu taycan. Ponad 20 tys. potencjalnych nabywców zarejestrowało się już na zakup pierwszego elektrycznego samochodu marki. Pokryło to całą roczną produkcję przewidywaną dla tego czterodrzwiowego sedana.

Zdecydowane zainteresowanie taycanem pokazuje, że nasi klienci i fani są tak samo podekscytowani pierwszym sportowym sportowcem Porsche, jak my - powiedział szef sprzedaży Porsche Detlev von Platen. Dodał, że zachęciło to spółkę do zwiększenia zdolności produkcyjnych.

Porsche
Zobacz więcej

Porsche fot. Bloomberg

Taycan zostanie zaprezentowany we wrześniu, a jego ceny mają zawierać  się w przedziale pomiędzy 74,8 tys. EUR (83,88 tys. USD) do 97,8 tys. EUR, aby konkurować z modelem S Tesli Samochód powstał na fali nowych modeli prezentowanych przez  Jaguara, Mercedes-Benz i Audi, które będą wyzwaniem dla kierownictwa Tesli w zakresie samochodów elektrycznych.

Porsche jest najbardziej rentowną marką stajni Volkswagen, a jej sukces ma kluczowe znaczenie dla grupy, która agresywnie naciska na wejście w pojazdy elektryczne. 

VW przeznaczył około 40 mld EUR na inwestycje w  elektryczne i hybrydowe samochody, i do  2025 r. celuje w 50 modeli z zasilaniem akumulatorowym. 

Aby pomóc we wprowadzeniu na rynek, Porsche instaluje szybkie ładowarki w salonach w USA i Europie, dzięki którym akumulator taycan osiągnie zasięg 100 kilometrów (62 mil) w cztery minuty. Całkowity zasięg samochodu na jednym ładowaniu wynosić ma 500 kilometrów.

Planowana produkcja 20 tys. pojazdów rocznie opiera się na dwuzmianowym systemie w głównej siedzibie Porsche w Stuttgarcie w Niemczech i może być w razie potrzeby rozszerzona – powiedział szef działu produkcji Albrecht Reimold .

Zainteresowani kupnem taycana muszą dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 2500 EUR w Europie..

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu