Porsche wysyła pociągami auta do Chin

opublikowano: 06-05-2019, 09:08

Porsche od kwietnia wysyła swoje samochody do Chin pociągiem China-Europe Railway Express, który przejeżdża m.in. przez Polskę, donosi agencja Xinhua.

Porsche zdecydowało się na transport kolejowy, bo dzięki niemu auta docierają do Chin szybciej, redukując czas transportu nawet o trzy tygodnie.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Dwa razy w tygodniu China-Europe Railway Express przewozi do 88 samochodów sportowych, po dwa w kontenerze, z Niemiec przez Polskę, Białoruś, Rosję i Kazachstan do Chin. Transport trwa 18 dni. 

Rocznie ok. 80 tys. aut porsche jest dostarczanych do Chin, które są największym pod względem wolumenu rynkiem niemieckiej spółki. Według jej planu, ok. 11 proc. będzie dostarczanych koleją. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Xinhua

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy