Port lotniczy inwestuje 2 mln zł

Arkadiusz Braumberger
opublikowano: 08-07-1999, 00:00

Port lotniczy inwestuje 2 mln zł

Spółka Lotniczy Port Towarowy, po otwarciu drugiego co do wielkości w kraju terminalu towarowego we Wrocławiu, chce zainwestować w rozbudowę infrastruktury lotniskowej przynajmniej 2 mln zł.

Na wrocławskich Strachanowicach oddano niedawno do użytku nowoczesny terminal cargo. Jest to w tej chwili druga pod względem wielkości, po warszawskim Okęciu, placówka w kraju. Budowa terminalu kosztowała 6,5 mln zł. Jego powierzchnia całkowita wynosi 3300 mkw., z czego magazynowa — 2100 mkw., reszta to zaplecze administracyjno-biurowe. Poza zarządem LDT swoje siedziby ma tu Urząd Celny, Straż Graniczna, firmy kurierskie, spedycyjne i celne.

W przyszłym roku na inwestycje zarząd LDT chce przeznaczyć przynajmniej 2 mln zł. Tyle kosztowałoby wybudowanie płyty postojowej dla samolotów obsługujących terminal. BR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Arkadiusz Braumberger

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Port lotniczy inwestuje 2 mln zł