Port Praski pójdzie pod młotek

Katarzyna Latek
23-02-2009, 07:16

Na 96,3 mln zł biegli wycenili należący do  Elektrimu pakiet akcji Portu Praskiego. Embud uważa, że to za drogo. Będzie przetarg.

Zarządca Elektrimu dwa miesiące temu wystąpił do sędziego komisarza o zgodę na sprzedaż należącego do spółki 42,3 proc. pakietu udziałów w spółce Port Praski. To atrakcyjne grunty na warszawskiej Pradze — 38 hektarów. Wcześniej zarządca zlecił biegłym wycenę. Jest już gotowa — ustalono, że ta część Portu Praskiego warta jest prawie 96,3 mln zł (co daje ponad 227 mln zł za całą spółkę). Biegli założyli m. in., że pod koniec tego roku rozpocznie się deweloperska inwestycja w Porcie Praskim. Mieszkania miałyby kosztować od 6,7 tys. zł za mkw. w pierwszym etapie do 7,7 tys. zł w trzecim i ostatnim etapie.

W pierwszej kolejności zarządca zaproponował odkupienie tych udziałów Embudowi (spółka ma prawo pierwokupu). Zarząd Embudu doszedł jednak do wniosku, że cena, której zażądano, jest zbyt wysoka. Zaproponował, że może odkupić udziały w Porcie Praskim, ale za cenę równą wartości księgowej, czyli 51,96 mln zł. Co ciekawe, Embud zgodził się na trzy miesiące odstąpić od prawa pierwokupu i dał zarządcy szansę na sprzedaż za wyższą cenę. Jeżeli przez ten czas nie znajdzie się chętny, spółka znowu będzie mogła jako pierwsza kupić akcje Portu Praskiego.

Zarządca zwrócił się więc do sędziego na zgodę sprzedaży udziałów w Porcie Praskim w drodze przetargu. Ceną wywoławczą będzie ustalona przez biegłych kwota 96,3 mln zł. Jeśli sędzia się zgodzi, ogłoszenie o przetargu pojawi się w prasie, a potencjalni nabywcy będą mieli 20 dni na składanie ofert. Po rynku krążą informacje, że zainteresowani już są.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Port Praski pójdzie pod młotek