Portal Projektów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

13-06-2014, 11:31

Portal Projektów* to innowacyjne narzędzie komunikacji, przygotowane w formie społecznościowego portalu wymiany wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach a szeroko rozumianym środowiskiem gospodarczym.

Podstawowym celem Portalu jest ułatwienie współpracy między pracownikami Uniwersytetu a firmami lub instytucjami zewnętrznymi, czyli stworzenie pomostu między światem nauki i biznesu. Efektem takiej współpracy może być realizacja wspólnych projektów naukowo-badawczo-wdrożeniowych, przynoszących wymierne korzyści na wielu płaszczyznach zarówno Uniwersytetowi, jak i firmie lub instytucji.

Portal daje także możliwość kadrze naukowej Uniwersytetu zaprezentowania i promowania własnej aktywności badawczej wśród instytucji zewnętrznych i pozyskiwania partnerów do współpracy. Uniwersytet korzystając z wiedzy swojej kadry może przygotować nowe rozwiązania potrzebne  biznesowi. Dodatkowym atutem tego narzędzia jest fakt, że Portal Projektów jest rozpoznawany przez wyszukiwarki internetowe, co stanowi cenną pomoc przy wyszukiwaniu ekspertów, recenzentów, praktyków i konsultantów zajmujących się określonym obszarem naukowo-badawczym, również  w środowisku nieakademickim.  

Portal Projektów to otwarcie systemu edukacji na środowisko i świat biznesu, to innowacyjny sposób  budowania bezpośrednich i intensywnych powiązań między szkolnictwem wyższym i jego otoczeniem. 

Zachęcamy do zapoznania się z zasadami funkcjonowania i korzystania z Portalu Projektów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, określonego regulaminem dostępnym na stronie internetowej:http://portal-projektow.ue.katowice.pl/.

Jak to działa? To bardzo proste:

  • wchodzisz na stronę http://portal-projektow.ue.katowice.pl/,
  • przechodzisz do zakładki Profile,
  • wpisujesz do wyszukiwarki obszar badawczy (np. badania marketingowe),
  • wyświetlają się profile ekspertów Uniwersytetu zajmujących się danych obszarem,
  • przechodzisz do profilu danego pracownika, z którym możesz nawiązać bezpośredni kontakt.

Portal Projektów powstał w ramach projektu: Zarządzanie uczelnią dla zaawansowanych – wdrożenie modelu zarządzania Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Portal Projektów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach