Portfel funduszy przychodowych

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 08-10-2014, 00:00

Nowe produkty

BNP Paribas przyjmuje zapisy na 2,5-letni produkt strukturyzowany GlobalStars II. Zysk z inwestycji będzie zależał od zachowania się funduszu kapitałowego BNP Paribas Income Star Funds Index EUR ER, w skład którego wchodzą cztery fundusze przychodowe: BGF Global Multi Asset Income, JPMorgan Global Income, M&G Optimal Income i Schroder ISF Global Multi-Asset Income. Alokacja w każdy z funduszy będzie się odbywała codziennie, ale w taki sposób, aby każdy z nich stanowił w koszyku 25 proc.

Zysk z inwestycji będzie obliczany jako średnia arytmetyczna stóp zwrotu w półrocznych obserwacjach. Jeżeli stopa zwrotu będzie ujemna — przyjmie wartość zero. Indeks ma mechanizm ograniczający zmienność, która nie może być wyższa niż 4,5 proc. Minimalna wpłata na inwestycję wynosi 1 tys. zł. Bank pobiera 0,5 proc. opłaty dystrybucyjnej z tytułu objęcia ubezpieczeniem i 1,1 proc. w skali roku za zarządzanie.

Opłata likwidacyjna jest uzależniona od czasu, w którym zerwało się umowę, i wynosi od 3,1 proc. do 0,85 proc. Zapisy będą przyjmowane do 31 października. Osoby, które wpłacą na inwestycję wcześniej, mogą skorzystać z lokaty pomostowej, której oprocentowanie wynosi 2,6 proc. w skali roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane