Portfel PB rozważa ofertę Jakubasa

Wezwanie, jakie na akcje ZA Polna ogłosił Zbigniew Jakubas, może być dla Portfela PB okazją do zakończenia inwestycji, która dotąd nie przyniosła zysków.

Żadnej transakcji nie zawarto w poniedziałek na akcjach ZA Polna, po tym jak w piątek Zbigniew Jakubas ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji stanowiących 21,32 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. To skutek przekroczenia przez niego progu 33 proc. udziałów w akcjonariacie, co miało związek z umorzeniem przez spółkę akcji skupionych w ramach buy – backu (obecnie znany inwestor posiada 44,7 proc. udziałów).

Zbigniew Jakubas, kontrolujący 44,7 proc. kapitału Polnej (Fot: Marek Wiśniewski,
Zbigniew Jakubas, kontrolujący 44,7 proc. kapitału Polnej (Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu")
None
None

To nie jedyna spółka, na jaką ogłoszono wezwanie. Notowania Permedii znalazły się najwyżej od prawie roku, po tym jak do sprzedaży papierów wezwał główny udziałowiec LU Chemie -->

To dla Portfela PB może być dobra okazja, by zakończyć inwestycję, która do tej pory nie przyniosła zysków. Choć sytuacja techniczna spółki nie zapowiada spadków, to jednak trwający marazm nie daje nadziei na rychłe nadejście zysków. Choć wycena walorów producenta automatyki przemysłowej wygląda zachęcająco (wskaźnik cena zysk niewiele przekracza 7), to jednak atrakcyjność ogranicza niska płynność, którą wezwanie może jeszcze bardziej zmniejszyć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane