Portfel PB szaleje

DI
16-07-2010, 12:18

W piątek Portfel PB zyskuje ponad 1,5 proc. I to na słabym rynku. Po wczorajszej analizie portfelowej, sięgamy więc po  analizę fundamentalną.

Marcin Przasnyski, StockWatch.pl:

Pokusiliśmy się o zestawienie kilku z nich, służących do wyciągania szybkich wniosków.

 Portfel PB szalejePortfel PB szaleje

Wniosek potwierdza wyniki wcześniejszych analiz, że kandydatem do sprzedaży powinno być Anti. Zestawienie wymaga jednak komentarza. Z trzynastu metod wycen dostępnych w StockWatch.pl wybrałem dwie metody mnożnikowe, bazujące na średnich sektora. W Portfelu PB spotkało się jednak kilka spółek, dla których nawet tak proste wskaźniki okazały się kłopotem. Drozapol, Police i Anti nie osiągają dodatniej EBITDA, stąd wartość wskaźnika jest ujemna i nie pozwala na wycenę. Natomiast BBI Capital tak mocno odstaje wskaźnikami biznesowymi od średnich sektora, że wyceny przyjmują monstrualne wielkości i nie powinny być brane pod uwagę.

Jak widzimy, analiza fundamentalna też czasem nie potrafi odpowiedzieć na pytanie o wartość wewnętrzną akcji. Ujemne wartości EBITDA są na tyle alarmujące, że powinny skłonić do bliższej, starannej analizy sytuacji finansowej poszczególnych spółek. To jest już jednak temat na dużo dłuższe i o wiele bardziej pracochłonne zadanie.

Co ciekawe, dziś pomagają nam głównie MWTrade i ... Anti.

Zgłoś własną propozycję do naszego portfela>>

Partner Portfela PB: nonwrited articlenonwrited article

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Portfel PB szaleje