Portfel PB wchodzi w żurawie

AKCJE Zajmujący się m.in. wynajmem żurawi budowlanych Herkules zastąpi w Portfelu PB Atrem, którego wyniki zawiodły pulsowy komitet inwestycyjny.

W ostatnim miesiącu notowania Portfela PB ani drgnęły, a kurs akcji żadnej z naszych spółek nie zmienił się bardziej niż o 4 proc. W tym czasie WIG wzrósł o 4,1 proc., a wskaźnik małych spółek sWIG80 dał zarobić 2,2 proc. Taka stagnacja to dla nas sygnał, żeby przetasować portfel, przygotowując go do dalszej hossy.

Z portfela znikną papiery Atremu. Dostawca rozwiązań automatyki przemysłowej ma za sobą nieudany kwartał. W pierwszych trzech miesiącach roku spółka pogłębiła stratę, a przychody niemal się nie zmieniły. Tym samym Portfel PB opuści inwestycja, która nie przyniosła nam zysków. Przez nieco ponad rok notowania spółki spadły o 30,3 proc. (choć trzeba przyznać, że był to rok dekoniunktury na rynku małych spółek). Składamy zlecenie sprzedaży całego pakietu akcji spółki z limitem równym cenie z poniedziałkowego zamknięcia. Miejsce papierów Atremu w Portfelu PB zajmą akcje Herkulesa. Wynajmująca sprzęt budowlany spółka systematycznie poprawia wyniki. Niskie stopy procentowe powinny ożywić koniunkturę w budownictwie, co powinno przełożyć się na wzrost osiąganej przez emitenta rentowności. Składamy zlecenie kupna akcji Herkulesa po cenie rynkowej na wtorkowe otwarcie za 1200 zł. Oba zlecenia będą ważne do końca tygodnia. Choć w kwietniu w Portfelu PB działo się niewiele, to jednak coraz bardziej pogłębiały się różnice stóp zwrotu z poszczególnych inwestycji. Około 50 proc. zarabiamy na akcjach Quercusa, Apatora i ZPUE. Na rynki wszystkich trzech spółek wydaje się wracać hossa, podpowiada analiza techniczna. Stopy zwrotu z dwóch inwestycji utrzymują się w okolicach zera, a po opuszczeniu portfela przez Atrem na znaczącym minusie będą dwie inwestycje: Asbis i Suwary. Zakupione przed niespełna dwoma tygodniami akcje Wojasa zyskały w tym czasie około 4 proc., co było stopą zwrotu zbliżoną do zysku wypracowanego przez indeks maluchów. © Ⓟ

Notowania i skład Portfela PB, którego partnerem jest DM BOŚ, znajdziesz na stronach notowania.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane