Posiedzenie FOMC w centrum uwagi

Kamil Jaros, Zespół mForex, Biuro maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 26-07-2021, 10:42

Poniedziałek na rynkach akcji przebiega na lekkim spadku wycen względem piątkowej końcówki. Niemniej spoglądając na indeksy trudno się tu czymkolwiek niepokoić.

Skala zmiany jest niewielka i na razie nie sugeruje niczego poza tym, że mamy do czynienia z korektą i to do tego z małej skali. Główne indeksy akcji przebywają w okolicy szczytów, a jak pamiętamy z ubiegłego tygodnia, nastroje są raczej mało optymistyczne, co sprawia, że potencjał ewentualnego ruchu w dół nie jest specjalnie duży. Indeks DAX cofa się od okolicy 15700 pkt., czyli od oporu, ale bliskość rekordów pozwala sądzić, że to jeszcze nie koniec akcji popytu. Wsparciem w krótkim horyzoncie jest okolica 15450 pkt.

W kalendarzu wydarzeń makroekonomicznych jest w tym tygodniu nieco ciekawiej niż w ubiegłym, choć poniedziałek akurat zapowiada się spokojnie, gdyż nagromadzenie ciekawych danych dotyczy raczej drugiej części tygodnia. Dziś pojawiła się wstępna wartość wskaźnika PMI dla przemysłu Japonii. Okazało się, że była niższa od oczekiwań. Wyniosła 52.2 pkt. wobec prognozowanego poziomu 53.1 pkt. Przed południem poznamy wartość wskaźnika Ifo w Niemczech, a po południu pojawi się informacja o obrotach na rynku pierwotnym amerykańskich nieruchomości. Juro zainteresowanie wzbudzą dane zamówieniach na środki trwałe w USA, o zmianie cen amerykańskich domów oraz nastrojach tamtejszych konsumentów. W środę ponownie na pierwszym miejscu będą doniesienia zza oceanu. Zakończy swoje posiedzenie Komitet Otwartego Rynku. W czwartek poznamy wstępną wartość niemieckiej inflacji oraz pierwszą publikację danych o zmianie amerykańskiego PKB w II kw. Zmiana PKB w II kw pojawi się także w piątek, ale liczona dla strefy euro. To będzie także dzień opublikowania wstępnych wartości inflacji w Polsce i Eurolandzie. Z USA napłyną m.in. dane o wydatkach Amerykanów oraz zmianie wskaźnika PCE core w czerwcu.

Na pozostałych rynkach do większych zmian nie doszło. Cena baryłki ropy WTI wciąż waha się w okolicy 71 dolarów, co sprawia, że nadal z lekkim dystansem podchodzimy do ponowienia zwyżki. Trend temu sprzyja, ale zatrzymanie się w pobliżu dołka z 8 lipca i brak kontynuacji nie budzi zaufania. Cena uncji złota wynosi 1805 dolarów. Utrzymuje się zatem nad poziomem wsparcia 1790 dolarów. Tym samym nadal realne jest wznowienie zwyżki. Przełamanie tego poziomu prawdopodobnie szybko oznaczałoby kolejny test wsparcia na 1760.

Na rynku walutowym ruchy są minimalne. Można przypuszczać, że tak będzie aż do posiedzenia FOMC. Przynajmniej na parach z dolarem amerykańskim. EURUSD waha się okolicy 1.1760, GBPUSD w okolicy poziomu 1.3740, a AUDUSD słabnie nieco do 0.7340. USDCAD trzyma się stabilnie poziomu 1.2580, a USDJPY okopał się przy 110.30.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane