Positive Advisory znów dało plamę

KZ, EBI
opublikowano: 21-07-2011, 09:35

Firma doradcza poinformowała, że jej wyniki za 2010 r. będą się istotnie różnić od tych, podanych w raporcie za IV kwartał.

W komunikacie nie podano szczegółów. Zaznaczono jedynie, że zgodnie z zaleceniem podmiotu badającego sprawozdanie roczne, służby księgowe spółki dokonały zmiany sposobu księgowania części składników rozliczeń międzyokresowych, klasyfikując je jako pozostałe koszty działalności operacyjnej, co w ujęciu bilansowym będzie miało wpływ na zmniejszenie przychodów i zwiększenie kosztów (a tym samym zmniejszenie wyniku finansowego).

Przypomnijmy – w  raporcie za IV kwartał spółka podała, że osiągnęła 7,7 mln zł przychodów, 99 tys. zł zyski operacyjnego i 811 tys. zł zysku netto.

- Zarząd Positive Advisory podjął środki w celu zapobieżenia możliwości zaistnienia podobnych sytuacji w przyszłości – podano w komunikacie.

To standardowa formuła, używana już nie raz przez spółkę do wyjaśnienia nieprawidłowego wypełniania obowiązków informacyjnych. Dokładnie rok temu GPW zdecydowała nawet o zawieszeniu obrotu akcjami spółki na NewConnect za niewłaściwe wykonywanie obowiązków, polegające na opóźnieniu w publikacji raportu rocznego za 2009 r. i raportu za I kwartał 2010 r. Nie pomogło, bo firma notorycznie opóźnia przekazywanie sprawozdań finansowych. Tłumaczy to np. reorganizacją księgowości bądź brakiem zaudytowanych wyników.

Monika Reszka, prezes Positive Advisory
Monika Reszka, prezes Positive Advisory
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, EBI

Polecane