Posłowie chcą niższych podatków

IAR
18-02-2003, 00:00

Sejmowa Komisja Gospodarki jest zgodna, że rząd powinien jak najszybciej zredukować koszty pracy i produkcji, w tym zmniejszyć podatki. Adam Szejnfeld, przewodniczący komisji, poseł Platformy Obywatelskiej, oraz Zbigniew Kaniewski, wiceprzewodniczący, poseł SLD, powiedzieli w „Sygnałach dnia”, że obecne ustawodawstwo hamuje rozwój polskich przedsiębiorstw.

Posłowie przypomnieli, że komisja zwróciła się ostatnio do premiera Leszka Millera o przedstawienie planów rządu dotyczących redukcji kosztów pracy i produkcji. Jest to pierwsze oficjalne wystąpienie przedstawicieli parlamentu w tej sprawie.

Zbigniew Kaniewski uważa, że w Polsce konieczna jest kompletna przebudowa filozofii funkcjonowania wydatków publicznych, również w świetle przyszłego członkostwa w UE. Poseł przypomniał, że na każde 100 zł wypłacanych pracownikowi przez pracodawcę wszystkie obowiązkowe podatki wynoszą dodatkowo 83 zł. Do Polski wpływają więc dużo tańsze towary zagraniczne i wygrywają konkurencję z produktami polskimi.

Posłowie przyznali, że spodziewają się odpowiedzi rządu na dezyderat komisji w ciągu kilku tygodni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Posłowie chcą niższych podatków