Postaw na mocnego złotego

KZ
18-08-2014, 00:00

Nowe produkty

Do 31 sierpnia mBank przyjmuje zapisy na roczną lokatę strukturyzowaną, z której zysk będzie zależeć od liczby dni, w których kurs EUR/ PLN znajdzie się w określonym przedziale. Bank ustalił jego granice niesymetrycznie — z punktu widzenia klienta lepiej, by złoty co najwyżej nieznacznie się umocnił, bo dolny zakres to 14 groszy poniżej kursu początkowego. Górna bariera ustawiona jest bardzo blisko — ledwie 2 grosze powyżej kursu początkowego. Decyduje kurs publikowany przez NBP.

Przykładowo, jeśli w okresie trwania lokaty kurs EUR/PLN znajdzie się w wyznaczonym przedziale przez 130 z 252 dni roboczych, to do lokaty doliczonych zostanie około 2,6 proc. odsetek. „Około”, ponieważ bank poda mnożnik lokaty dopiero 1 września, a więc już po zakończeniu zapisów. Minimalnie będzie to 4,5 proc., maksymalnie 5 proc. Opłata za wycofania się z inwestycji to maksymalnie 3,55 proc. Spada ona wraz ze zbliżaniem się terminu wygasania lokaty. Minimalna wpłata na lokatę to 1 tys. zł. Przez ostatnich 12 miesięcy kurs złotego do euro wahał się w przedziale 4,09-4,31 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Postaw na mocnego złotego