Postawiliśmy na jakość części finansowej

Agnieszka Ostojska
opublikowano: 14-10-2002, 00:00

Raport roczny to bardzo ważna publikacja. Powinien on w naszym przekonaniu dawać pełen obraz działania banku przez cały rok, być wyczerpującym źródłem informacji dla akcjonariuszy, inwestorów, klientów i partnerów biznesowych banku. Do jego przygotowania przykładamy wielką wagę, bo jest on istotnym elementem polityki informacyjnej, a dbamy o to, żeby bank Pekao SA jak najbardziej przejrzyście i otwarcie informował o swoich działaniach. Dlatego ta publikacja jest bardzo szczegółowa, zawiera wiele informacji, które składają się na pełen obraz działalności banku.

Uważam, że dla odbiorców raportu najważniejsza jest część finansowa — bilans i rachunek wyników, o których kształcie decydują szczegółowe przepisy. Mimo to w naszych raportach co roku umieszczamy również opis najważniejszych zdarzeń w gospodarce, bo pozwala to odbiorcy obserwować wyniki banku na tle sytuacji makroekonomicznej. Dokładnie przedstawiamy też wszystkie główne obszary działalności Pekao SA — np. bankowość detaliczną, korporacyjną, inwestycje i operacje na rynkach finansowych, zmiany w organizacji, zarządzaniu i technologiach wykorzystywanych przez bank. Wspominamy też o działalności społecznej, która dla Pekao SA jest bardzo ważna — często przedstawiamy projekty, które uzyskały wsparcie banku czy imprezy, których Pekao SA było sponsorem.

Maria Wiśniewska, prezes Banku Pekao SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Ostojska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Postawiliśmy na jakość części finansowej