Postulaty przedsiębiorców do premiera Marcinkiewicza

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-11-2005, 13:06

Zapewnienie niskich, prostych i stabilnych podatków, obniżenie m.in. składek obciążających koszty pracy, uproszczenie rozliczeń PIT i CIT oraz ograniczenie deficytu postulują przedsiębiorcy i przedstawiciele środowisk biznesowych zrzeszeni w Radzie Przedsiębiorczości.

Zapewnienie niskich, prostych i stabilnych podatków, obniżenie m.in. składek obciążających koszty pracy, uproszczenie rozliczeń PIT i CIT oraz ograniczenie deficytu postulują przedsiębiorcy i przedstawiciele środowisk biznesowych zrzeszeni w Radzie Przedsiębiorczości.

    W poniedziałek na konferencji Rady Przedsiębiorczości środowiska biznesowe zaprezentowały 13 postulatów wobec rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Zdaniem szefa Business Center Club Marka Goliszewskiego, "papierkiem lakmusowym", dzięki któremu da się ocenić stosunek rządu premiera Marcinkiewicza do przedsiębiorczości w Polsce, będą działania związane z wycofaniem, bądź nie z Trybunału Konstytucyjnego ustawy o emeryturachpomostowych.

    Stosunek rządu i części polityków PiS do przyjęcia euro przez Polskę to zwycięstwo "miejmy nadzieję krótkotrwałe ideologii nad rozsądkiem gospodarczym" - uważa Hubert Janiszewski z Polskiej Rady Biznesu. Premier Marcinkiewicz powiedział w piątek, że nie widzi powodów, by Polska weszła do strefy euro za tej kadencji parlamentu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu