Czytasz dzięki

Poszukiwany dobry, naukowy biznesplan

opublikowano: 10-04-2013, 00:00

Na Śląsku wyłonią najlepsze pomysły na firmę typu spin off lub spin out. Nabór projektów już się rozpoczął.

Spółka Megrez — realizująca dofinansowywany z Europejskiego Funduszu Społecznego projekt „Naukowy biznes” — prowadzi nabór do konkursu „Pomysł na biznes”. Zgłoszenia można nadsyłać do końca maja 2013 r. Konkurs ma na celu promocję najlepszych konceptów biznesowych typu spin off/spin out oraz samej przedsiębiorczości akademickiej na terenie województwaśląskiego. Inicjatywa wspiera rozwój niestandardowego, innowacyjnego biznesu w regionie, ma też inspirować do zakładania własnej działalności gospodarczej opartej na wiedzy.

W konkursie mogą uczestniczyć studenci, absolwenci oraz doktoranci lokalnych uczelni (także tych, które na terenie województwa śląskiego posiadają filię lub wydział zamiejscowy). „Pomysł na biznes” podzielono na dwie kategorie: pomysł na działalność gospodarczą dotyczącą wykorzystania wiedzy związanej z obranym kierunkiem studiów (pod ocenę zostaną poddane uproszczone biznesplany) oraz firmy powstałejako spin off/spin out, obecne na rynku nie dłużej niż trzy lata (ocena na podstawie nadesłanego formularza).

Najlepszych wyłonią komisja i kapituła konkursowa, w skład których wejdą osoby z doświadczeniem i wiedzą w zakresie przedsiębiorczości i innowacji. W ich ocenie liczyć mają się pomysłowość, niepowtarzalność, innowacyjność biznesu, przedsiębiorczość autora pomysłu oraz determinacja w dążeniu do jego realizacji i rynkowego sukcesu. Pod uwagę będzie też brana zgodność konceptu z zapotrzebowaniem rynku (zwłaszcza lokalnego) i możliwości komercjalizacji pomysłu. Rozstrzygnięcie konkursu, jak podaje regulamin, nastąpi podczas finałowej gali w październiku 2013 r. A o co powalczą uczestnicy? Pula przewidziana na nagrody sięga kwoty 42 tys. zł, z czego po 10 tys. zł zgarną zwycięzcy każdej z kategorii. Laureaci drugiego miejsca otrzymają po 7 tys. zł, zaś na rachunek bankowy uczestników, którzy zajmą trzecie miejsce, zostanie przekazane po 4 tys. zł. Regulamin oraz wzory dokumentów są dostępne na stronie internetowej www.slaskie-innowacje.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane