Potężne spadki cen ropy

ARŻ, MarketWatch
opublikowano: 23-03-2021, 20:38

Ropa naftowa znacznie taniała we wtorek z powodu obaw dotyczących perspektyw popytu. Ponowne wprowadzenie lockdownów w wielu krajach najprawdopodobniej ograniczy zapotrzebowanie na energię.

„Optymizm dotyczący szybkiego ożywienia gospodarczego na świecie został ostatnio ostudzony w wyniku niepowodzeń w rozpowszechnianiu szczepionek w niektórych częściach Europy i Azji Południowej” - powiedział Christin Redmond, analityk ds. surowców w Schneider Electric.

Ropa WTI straciła we wtorek 6,2 proc. (3,80 USD) i w trakcie zamknięcia kosztowała 57,76 USD za baryłkę. Z kolei ropa Brent staniała o 5,9 proc. (3,83 USD) do 60,79 USD za baryłkę.

Jak zauważył analityk Commerzbanku, Carsten Fritsch, podczas gdy Europa boryka się z trzecią falą koronawirusa, w Stanach Zjednoczonych oczekuje się, że dalsze łagodzenie ograniczeń społecznych, wprowadzanie szczepionek i wypłaty z programów pomocowych odbudują popyt na ropę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane