Powell: Fed gotów użyć wszystkich narzędzi w celu wsparcia gospodarki

opublikowano: 19-03-2021, 17:16

Szef Fed Jerome Powell widzi wyraźną poprawę stanu amerykańskiej gospodarki zastrzegając, że wyjście z kryzysu jest wciąż dalekie od ukończenia.

W artykule w The Wall Street Journal szef banku centralnego USA podtrzymał zobowiązanie wykorzystanie wszystkich narzędzi do wsparcia gospodarki podczas jej wychodzenia z kryzysu spowodowanego przez pandemię. Zauważył, że determinacja Amerykanów i zdecydowana polityka rozjaśniły perspektywy.

- Ale odbudowa wciąż jest daleka od zakończenia, dlatego Fed będzie nadal zapewniał gospodarce wsparcie, którego będzie potrzebować, tak długo jak to będzie niezbędne – napisał Powell.

Jerome Powell, fot. Bloomberg
Jerome Powell, fot. Bloomberg

Szef Fed zwrócił uwagę, że skala kryzysu wymagała, aby rząd odpowiedział na niego polityką „all-in”.

- Kongres dostarczył największy pakiet wsparcia gospodarczego w erze powojennej. W Fed wykorzystamy wszystkie narzędzia, którymi dysponujemy, aby zapobiec zapaści finansowej i zapewnimy, że kredyt nadal będzie płynął do gospodarstw domowych i firm – napisał Powell.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane