Powell: Rynek mieszkaniowy zmierza do korekty

Jakub Sławiński, Reuters
opublikowano: 22-09-2022, 09:27
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zdaniem przewodniczącego amerykańskiej Rezerwy Federalnej, tamtejszy rynek mieszkaniowy prawdopodobnie przejdzie w najbliższym czasie „korektę” po okresie „gorących” podwyżek – informuje agencja Reuters.

Jerome Powell, szef Fed
Jerome Powell, szef Fed
Bloomberg

Jerome Powell, szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej w czasie wczorajszego wystąpienia po podwyżce stóp o 75 punktów bazowych powiedział, że rynek mieszkaniowy w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie czeka „korekta”. - Na dłuższą metę potrzebujemy lepszego wyrównania podaży i popytu, aby ceny mieszkań rosły na rozsądnym poziomie, w rozsądnym tempie, a ludzie znów mogą sobie pozwolić na domy – powiedział przewodniczący Fed-u.

W ostatnim czasie mieszkania w USA znacznie podrożały. Zdaniem Powella, wielu Amerykanów nie mogło sobie pozwolić na zakup nieruchomości po tak wysokich cenach.

Podwyżki stóp Fed w tym roku miały największy wpływ na sektor mieszkaniowy, spowalniając sprzedaż i obniżając nieco ceny – tłumaczy Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane