Powen wzywa na Wafapomp

Reuters, Anna Bytniewska
opublikowano: 2004-05-14 00:00

Zabrzańska firma Powen po raz kolejny ogłosiła wezwanie do sprzedaży akcji Warszawskiej Fabryki Pomp i Armatury Wafapomp. Powen chce kupić 372,8 tys. akcji Wafapompu, dających 15,26 proc. głosów na WZA spółki. Inwestor chce osiągnąć 100-proc. udział. Będzie trudno, bo za każdą akcję Powen oferuje 6,75 zł, podczas gdy na giełdzie kurs wynosi 6,85 zł.