Power Bridge 2001: rynek energii elektrycznej i gazu

Agnieszka Berger
opublikowano: 12-10-2001, 00:00

Power Bridge 2001: rynek energii elektrycznej i gazu

Środkowoeuropejskie rynki energii elektrycznej i gazu na tle doświadczeń krajów unijnych to jeden z dwóch głównych bloków tematycznych konferencji Power Bridge 2001, która potrwa od 16 do 17 października.

Podczas tegorocznej edycji Power Bridge będzie można posłuchać m.in. o tym, co łączy energetykę i gazownictwo na rynkach międzynarodowych, narodowych i lokalnych. Referat na ten temat wygłosi prof. Jan Popczyk z Politechniki Śląskiej. Marek Zerka, wiceprezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych poruszy m.in. gorący temat dobowo-godzinowego rynku bilansującego energii elektrycznej. O działalności „multi utility” jako alternatywie dla energetyki w Europie Środkowej i Wschodniej opowie Thorsten Körner reprezentujący komunalne przedsiębiorstwo niemieckie Stadtwerke Leipzig.

Drugi dzień konferencji organizatorzy postanowili poświęcić elektroenergetyce, gazownictwu i energetyce skojarzonej w Polsce. Prywatyzacja sektora będzie tematem wystąpienia Wiesława Kaczmarka. O tym, co powinno się zmienić w prawie energetycznym i rozporządzeniach wykonawczych, będzie mówił prof. Marek Wierzbowski, prezes Rady GPW (były doradca prezesa URE). Ryszard Radomski, dyrektor zarządzający APT Polska, opowie o doświadczeniach zagranicznej spółki obrotu energią na naszym rynku, a Andrzej Lipko, prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, podzieli się z uczestnikami konferencji prognozami cenowymi. Patronat medialny nad konferencją objął „Puls Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Power Bridge 2001: rynek energii elektrycznej i gazu