Powiat koniński ma projekt budżetu

Marek Loos
05-12-2000, 00:00

Powiat koniński ma projekt budżetu

Projekt przyszłorocznego budżetu starostwa powiatu konińskiego zakłada deficyt na poziomie 1,29 mln zł. W 2001 roku samorząd powiatowy zamierza zaciągnąć kredyt, równy deficytowi budżetowemu, który zostanie przeznaczony na sfinansowanie robót drogowych i inwestycji oświatowych. W tym ostatnim przypadku idzie o dokończenie rozpoczętej w 1997 roku budowy hali sportowej w Żychlinie, w gminie Stare Miasto.

Planowane dochody budżetu mają wynieść 28,5 mln zł, a wydatki — 29,77 mln zł.

Projekt ma na razie charakter wstępny i może jeszcze podlegać licznym zmianom.

— Struktura przyszłorocznego budżetu jest mniej korzystna dla władz samorządowych starostwa niż w tym roku, bo zakłada dalsze zmniejszenie dochodów własnych, przy planowanym wzroście dotacji i subwencji. Tymczasem swobodnie dysponować możemy tylko dochodami własnymi. W tym roku ich udział w całkowitych dochodach powiatu wyniósł zaledwie 11,2 proc., a w przyszłym ma się jeszcze bardziej zmniejszyć, do poziomu 10,6 proc. — opowiada Elżbieta Streker-Dembińska, starosta powiatu konińskiego.

Dochody własne mają pochodzić głównie z wpływów z opłat komunikacyjnych, z udziału powiatu w podatku dochodowym od osób fizycznych i z odsetek bankowych od lokat. ML

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Powiat koniński ma projekt budżetu