Powiat tarnowski zasilony

DI
opublikowano: 10-09-2010, 11:15

1,1 mln zł otrzymał powiat tarnowski usuwanie skutków powodzi na drogach. Promesę odebrał starosta Mieczysław Kras w Krakowie. To trzecia w tym roku transza pieniędzy dla tarnowskiego samorządu.

Jeżeli dopisze pogoda, za kilka tygodni zmodernizowane zostaną drogi na odcinkach: Ciężkowice – Kąśna Dolna – Jastrzębia, Zakliczyn – Stróże – Zdonia i Tarnów – Żukowice – Zaczarnie. Zostaną wykonane na nich nowe nawierzchnie, które zabrała woda w maju i czerwcu. Ulewne deszcze, które spowodowały niespotykane od wielu lat powodzie, zniszczyły infrastrukturę drogową w powiecie tarnowskim w bardzo dużym stopniu. 
– Zweryfikowanych strat na drogach mamy na kwotę 60 mln zł. W tym roku dostaliśmy ponad 10 mln zł rządowych pieniędzy na remont dróg uszkodzonych przez ulewne deszcze. Będziemy starali się o kolejne, które pomogą zmodernizować zniszczone przez powódź drogi – podkreśla starosta tarnowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Powiat tarnowski zasilony