Powrót cen złota do okolic 1800 USD za uncję

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ
opublikowano: 04-01-2022, 10:36

Notowania złota pięły się w górę w ostatnich dniach 2021 roku, broniąc wsparcia na poziomie 1800 USD za uncję i docierając do okolic 1830 USD za uncję. Pomagała w tym słabość amerykańskiego dolara w końcówce poprzedniego roku.

Niemniej, wczoraj notowania złota dynamicznie spadły, powracając na nowo w okolice 1800 USD za uncję. Na razie ta psychologiczna bariera broni się jako techniczne wsparcie.

W kontekście kolejnych dni, o cenach złota w dużym stopniu będzie decydować sytuacja na rynku amerykańskiego dolara – bowiem to właśnie silne odbicie w górę tej waluty okazało się ciosem dla cen złota podczas pierwszej sesji nowego roku.

Od strony popytowej, ważnym aspektem będą zakupy złota w Azji. Dzisiaj pojawiły się informacje o rekordowym ubiegłorocznym imporcie złota do Indii, jednak w najbliższych tygodniach uwaga inwestorów skupi się na Chinach, gdzie już za niecały miesiąc rozpoczną się obchody Nowego Roku, podczas których złoto jest popularnym prezentem.

Notowania złota – dane dzienne

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane