Powstaje venture capital dla mediów, i nie tylko

MEW
opublikowano: 12-05-2008, 00:00

Xevin Investments chce inwestować w nowe media, internet, technologie software’owe, mobilne, sektor IT i e-commerce.

Xevin Investments chce inwestować w nowe media, internet, technologie software’owe, mobilne, sektor IT i e-commerce.

Krzysztof Golonka, Gwidon Humeniuk i Marek Rusiecki, do tej pory związani z CR Media i firmą reklamy internetowej Ad.Net, zakładają własny fundusz venture capital. Chcą się specjalizować w sektorze nowych mediów i technologii.

— Mamy już 10 mln zł finansowania zabezpieczonego na najbliższe 12 miesięcy. To pieniądze prywatne wspomagane przez możliwości kredytowe. Jeżeli pojawią się dodatkowe atrakcyjne inwestycje, będziemy się zastanawiać nad zwiększeniem finansowania — mówi Krzysztof Golonka, prezes Xevin Investments.

Przedstawiciele funduszu zapewniają, że finalizują zakup agencji interaktywnej i agencji zajmującej się reklamą w wyszukiwarkach. Proces powinien zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy. Fundusz analizuje też sześć kolejnych przedsięwzięć.

— Szukamy projektów, które potrzebują finansowania, by wystartować i takich, których rozwój spowolniony jest brakiem środków — mówi Krzysztof Golonka.

Fundusz interesują szczególnie sektory: internetowy, IT, mediów cyfrowych, technologii software’owych, mobilnych i e-commerce. Przedstawiciele Xevin Investments chcą też zajmować się doradztwem inwestycyjnym. Zapewniają, że interesuje ich nie tylko Polska, ale cały region Europy Środkowej i Wschodniej.

— Od lat obserwujemy rynek inwestycji kapitałowych na rynku mediów w Polsce i regionie. Porównujemy go z bardziej rozwiniętymi rynkami USA i Europy Zachodniej. W naszym odczuciu brakuje w Polsce podmiotu elastycznie podchodzącego do wspierania zarówno tzw. start-upów, jak i młodych, dobrze rokujących biznesów, którym brak doinwestowania — mówi Gwidon Humeniuk, członek zarządu Xevin Investments.

10

mln zł Tyle Xevin Investments ma finansowania na pierwszy rok działalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu