Powstaną centra arbitrażu i mediacji

opublikowano: 26-08-2014, 00:00

Ministerstwo Gospodarki, przy wsparciu pieniędzy z Unii w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki, rozpoczyna ogólnopolski projekt rozwoju i promocji arbitrażu oraz mediacji.

W jego ramach do końca października 2015 r. w 6 miastach mają zacząć działać Centra Arbitrażu i Mediacji. Będą one funkcjonowały według jednolitych zasad, przy organizacjach naukowych, społecznych i gospodarczych. W Warszawie projekt wdrażany jest we współpracy z Konfederacją Lewiatan, w Poznaniu, Krakowie i Białymstoku z regionalnymi Izbami Przemysłowo-Handlowymi, w Katowicach z Fundacją WPIA Uniwersytetu Śląskiego „Facultas Iuridica”, a w Lublinie z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim im. Jana Pawła II. Centra będą skupiały się na prowadzeniu mediacji pozasądowej z możliwością mediacji sądowej. Mają one zajmować się przede wszystkim sporami między przedsiębiorcami, z możliwością mediacji z administracją publiczną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane